Autorzy

Za każdym słowem na naszej stronie stoi doświadczenie akwarystyczne naszych Autorów.
Poznajcie ich bliżej.

dr inż. Aleksandra Kwaśniak-Płacheta

Aleksandra jest hydrobiologiem. Od kilkunastu lat pracuje dla firmy Tropical dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.


Pierwsze, całkiem swoje, akwarium założyła w wieku 14 lat. W liceum, wraz ze swoją przyjaciółką prowadziła kącik przyrodniczy. We własnoręcznie sklejonych akwariach ramowych pływały nie tylko ryby, ale też rodzime bezkręgowce wodne, żyły ślimaki i owady które były demonstrowane na lekcjach biologii.

www.tropical.pl

Marcin Wnuk

Marcin to mistrz w dziedzinie aquascapingu, którego rady pomogą Wam wydobyć piękno z akwarium.


W jego rodzinnym domu akwarium było od zawsze, więc już jako dziecko połknął bakcyla i nie było odwrotu. Zarażony pasją do akwarystyki dwunastolatek wybrał się na giełdę zoologiczną i zakupił własne, wybrane przez siebie akwarium.

www.peha68.pl

Adam Szczyrba

Adam przybliży Wam techniczne aspekty akwarystyki i zasady jego pielęgnacji.


Przygoda z akwarystyką zaczęła się u niego trochę nietypowo. Tą wspaniałą pasją zaraziła go 15 lat temu płeć piękna. Jak pokazał czas był to punkt zwrotny w jego życiorysie - zyskał nie tylko nową profesję ale też kobietę swojego życia!

www.amazonia24.pl

Michał Sareło

Michał to nasz ekspert od ryb. Z nim poznacie ich zwyczaje.


Akwarystyka jest obecna w jego życiu już od ćwierćwiecza! Jako czterolatek otrzymał swoje pierwsze akwarium – zaczęło się klasycznie: od skalarów i mieczyków. Już w wieku 10 lat Michał zajął się rozmnażaniem kilku odmian barwnych skalara i dyskowca Royal Blue. Następnie zafascynowały go bojowniki.

www.altum-akwarystyka.eu